כתב יד ותאונות דרכים

מאת: מיכל נפתלי – גרפולוגית

האם אפשר לזהות בכתב יד אם אדם מועד לתאונות דרכים? “בהחלט. אני מאמינה שתאונה אינה גזירת גורל ושאבחון היום יכול למנוע תאונה מחר”, אומרת מיכל נפתלי, בעלת מכון נפתלי לגרפולוגיה וממשיכת דרכו של אביה, ד”ר אריה נפתלי, הגרפולוג הראשון בארץ.

נפתלי פיתחה מודל ייחודי שבאמצעותו אפשר לזהות על פי כתב היד אם האדם מועד לתאונת דרכים. “אנחנו יודעים שרוב התאונות מתרחשות בגלל הגורם האנושיכתיבה היא התנהגות לשמה. אנחנו כותבים כמו שאנחנו אוכלים, עושים אהבה או נוהגים. הנהיגה מבטאת את אישיות האדם לטוב ולרע, בהתאם לאופיו, לחינוך שקיבל, לאנרגיות העומדות לרשותו ולאופן שבו הוא מנווט אותן, וכל אלה מתבטאים גם בכתב היד. אנחנו בודקים אם האדם כשיר לנהוג ואם הוא כשיר להתמודד עם הפתעה בכביש“.

ניתן לראות בכתב האם האדם יוכל למנוע תאונה

נפתלי מסבירה שהיא מתייחסת לעיקרון הניגודים המשלימים, שעובד בכל מקום, גם בטבע (למשל מחזוריות הגאות והשפל). “בין שאר הפרמטרים אני בודקת את האיזון בין מתח להרפיה. אדם שיושב מאחורי הגה צריך להיות באיזון בין מתח ודריכות להרפיה ושחרור. מחד גיסא הוא חייב להיות ערני ומשוחרר מספיק, ומאידך גיסא הוא צריך להיות דרוך כדי לקלוט בזמן מצב מפתיע. אדם שנמצא באיזון יוכל להגיב נכון לסיטואציה ובעצם למנוע תאונה, ואת זה אני רואה בכתב“. היופי במודל הזה הוא שיש אפשרות להפנות את האדם לטיפול או לפעילות מתאימים שיאפשרו לו לחולל שינוי ובהמשך לראות את השינוי בכתב היד. למשל, אדם מתוח מדי אפשר להפנות לתרגילי הרפיה כלשהם כמו יוגה וטאי צ’י. היתרון הגדול של הגרפולוגיה הוא בכך שהיא משקפת את השינוי שחל אצל הנהג לאחר פרק זמן קצר יחסית“.

המודל של נפתלי נוסה בקואופרטיב אגד, במסגרת פיילוט שזכה למאה אחוזי הצלחה: “קיבלתי מהם כתבי יד של נהגים ועל פי ניתוח כתב היד גיליתי מי עלול לעשות תאונה, מי לא יעשה תאונה לעולם ומי הם הנהגים הגבוליים, שיש להם סיכוי קטן לעשות תאונה. ואכן התברר שהאבחון היה מדויק במאה אחוזים: כל הנהגים שאובחנו כבעלי פוטנציאל לעשות תאונה – אכן עשו תאונה בעבר, וכך גם לגבי שתי הקבוצות האחרות“.  

 


התנסות במבחני הגרפולוגיה שלנו
הישאר מעודכן בכל החידושים באתר - בוא להיות חבר שלנו בפייסבוק!

מאמרים בגרפולוגיה

Close

יש לכם מש תמש באתר? לחצו כאן

הרשמה בחינם לאתר גרפוטייפ

מלאו את הפרטים הבאים על מנת להירשם לאתר ולהתחיל במבחן הגרפולוגיה.

כמו כן, תאפשר לכם ההרשמה לאתר לבצע בחינות נוספות המצויות בו.

ההרשמה לאתר אינה כרוכה בתשלום ולא תשמש למשלוח מסרים לכתובת המייל שלכם.

פרטיכם, תוצאות המבחן וכל מידע אישי נוסף אינם מועברים בשום אופן לגורם אחר.

Close

שחזור סיסמה למערכת גרפוטייפ

רשמו את כתובת הדואר האלקטרוני שלכם כפי שנרשמתם איתה לאתר.

Close

כניסה למערכת אתר גרפוטייפ

שכחתי את הסיסמה אני רוצה להירשם לאתר