שימושי הגרפולוגיה

הגרפולוגיה מתחלקת לתתי תחומים רבים כמו:

גרפולוגיה תעסוקתית: יותר ויותר מעסיקים משתמשים בתחום זה של הגרפולוגיה על מנת לאבחן התאמת מועמדים למשרה, מנגד ישנם כיום מספר לא מבוטל של אנשים שטרם “מצאו את עצמם” ובאים להכוונה מקצועית. בתחום זה מחפש הגרפולוג את הקשר בין פרופילים שונים של תעסוקה לבין אפיונים של כתב יד.

גרפולוגיה קלינית: מאבחנת הפרעות נפשיות שונות: הפרעות אישיות, נירוזות, מסייעת לפסיכולוג הקליני הן באבחון המטופל על בסיס סיווגן של מחלות נפש והן תיאור פסיכודינמי של אישיותו, תוך התבססות על תיאוריות פסיכולוגיות שונות.

גרפולוגיה קרימינולוגית: אבחון כתבי יד של עבריינים, בדיקת אמינות, מהימנות, שמירת סוד, שיקול דעת, יושר וכו’.

גרפולוגיה חינוכית: הבנת “תקן הכתיבה” בכל שלב ושלב בהתפתחות הילד מסייעת למחנכים ולפסיכולוגים להבין את אישיותו של הילד הנורמלי המצוי בשלבי צמיחה והתגבשות וגם להבין הפרעות וליקויים הן ביכולת הלמידה של הילד והן בהתנהגותו.

גרפולוגיה משפטית: כלי להשוואת מסמכים, כתבי יד, חתימות, לצורך דיון בבימ”ש הגרפולוג המשפטי מתייחס אך ורק להשוואה בין סימני כתב היד ומנטרל את אבחון אישיות הכותב.

גרפולוגיה רפואית: חיפוש הקשרים בין מחלות שונות לבין סימני כתב היד. בין היתר מחפש הגרפולוג את הקשר שבין המצוקות הנפשיות שתרמו להתהוות המחלה הגופנית ולהיפך, להבין את השפעת המחלה על כתב היד.

גרפו-תראפיה: טיפול באמצעות הכתב. כאשר הגרפולוג מאבחן בכתב שישנם מעכבים בכתב היד, ולכן הכותב אינו מממש את הפוטנציאל שלו באחד התחומים או יותר, אנו יכולים להציע תרגילי גרפותרפיה. בכתיבה היד מתקדמת במהירות מצד אחד של הדף אל צדו האחר. כאשר אדם מסיבות כלשהן אינו כותב נכון כמו שלמד, למעשה הוא פוגם בזרימה ובמקום להתקדם הוא צועד במקום. שיפור הכתב וכתיבת משפטים נכונים, בין היתר, מביאים את האדם להגשמת יעדיו.


התנסות במבחני הגרפולוגיה שלנו
הישאר מעודכן בכל החידושים באתר - בוא להיות חבר שלנו בפייסבוק!

מאמרים בגרפולוגיה

Close

יש לכם מש תמש באתר? לחצו כאן

הרשמה בחינם לאתר גרפוטייפ

מלאו את הפרטים הבאים על מנת להירשם לאתר ולהתחיל במבחן הגרפולוגיה.

כמו כן, תאפשר לכם ההרשמה לאתר לבצע בחינות נוספות המצויות בו.

ההרשמה לאתר אינה כרוכה בתשלום ולא תשמש למשלוח מסרים לכתובת המייל שלכם.

פרטיכם, תוצאות המבחן וכל מידע אישי נוסף אינם מועברים בשום אופן לגורם אחר.

Close

שחזור סיסמה למערכת גרפוטייפ

רשמו את כתובת הדואר האלקטרוני שלכם כפי שנרשמתם איתה לאתר.

Close

כניסה למערכת אתר גרפוטייפ

שכחתי את הסיסמה אני רוצה להירשם לאתר